ERDEM YENER’DEN YENİ ŞARKI: “DÖRT DUVAR” / ŞARKI LİNK

ERDEM YENER’DEN YENİ ŞARKI: “DÖRT DUVAR” / ŞARKI LİNK
  • 0
  • 97
  • 26 Şubat 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

ON PARMAĞINDA ON MARİFET ERDEM YENER’DEN YENİ ŞARKI: “DÖRT DUVAR”

 

Hem oyunculuk hem de müzik alanında kendini ispatlamış ve birçok önemli işe imza atmış olan Erdem Yener kariyerinin başından beri sanatın farklı dallarında gösterdiği başarı ile öne çıkıyor. Birçok kişinin ‘Güldür Güldür’den tanıdığı Erdem Yener yeni şarkısı ‘Dört Duvar’da bu kez güldürmüyor ve nihai yalnızlığı anlatıyor…

 

Erdem Yener hem iz bırakan şarkılarla dolu müzik kariyeriyle hem de oyuncu kimliğiyle tanınıyor. 2008’de dinleyiciyle buluşan ilk albümü ‘Kirli’nin çıkış parçası ‘Belki’ hala dillerde. Bugüne dek şarkılar yazan, albümler çıkarıp konserler veren Erdem Yener aynı zamanda reklam filmlerinde, ekranda, sinemada yer aldı. Özellikle ‘Güldür Güldür’ ile kendine büyük bir hayran kitlesi yarattı.

 

Öncesinde Ankara’nın hareketli müzik piyasasında tanınmış bir isimdi Erdem Yener. O dönemki grubuyla başkentin neredeyse tüm mekanlarında çaldı. Ardından İstanbul’a gelip stüdyo müzisyenliği yapan Yener, Kedi Müzik çatısı altında; ‘Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü’ ve ‘Bir İhtimal Daha Var’ gibi sinema filmleri ile Aylin Aslım’ın ‘Gülyabani’, Müslüm Gürses’in ‘Mucize ve Buluşma’ albümleri gibi projelerde söz yazarı, besteci, aranjör veya enstrümanist olarak yer aldı.

 

2013’te ‘Rüyalar Kızı’ teklisi, 2016’da ‘Çıplak’ albümünü yayınladı. Ardından ‘Film Olmuş Şarkılar’ projesi ve ara vermeden yayınladığı şarkılar geldi.

 

2013’ten bu yana ekranların en çok izlenen programları arasında yer alan ‘Güldür Güldür’de izleyici karşısına çıkan Erdem Yener bir komedi oyuncusu olarak da kitlelerin sevgilisi haline geldi. Yener’in en büyük avantajı doğal komikliği. Konu müzik olunca da başarılı vokali kadar şarkı yazarlığı konusundaki yeteneği de herkesin kabul ettiği bir gerçek.

 

Erdem Yener son şarkısı ‘Dört Duvar’ ile müzik severlerle buluşuyor. Yener’in kendi müzik şirketi Pop Rock Mahsulleri Ofisi’nden (PRMO Müzik) çıkan teklinin prodüksiyonu, sözü, müziği ve düzenlemesi yine Erdem Yener’e ait.

 

Erdem Yener bu şarkı için şöyle diyor: ‘Dört Duvar’ nihai yalnızlığı simgeleyen bir tanım. Geçmişe kırgınlığı tarif eden ama hayatı olduğu gibi kabulleniş neticesinde affettiğini anlatan sözlere sahip. Modern ve retro sound’ların harmanıyla düzenlenmiş bir pop-rock şarkısı.