HADİSE’DEN ‘FERYAT’

HADİSE’DEN ‘FERYAT’
  • 0
  • 71
  • 7 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Hadise, 2023 yılının ilk sürprizini yaparak, yepyeni en taze teklisi ‘Feryat’ı 14 Nisan Cuma günü Pasaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yer alacağını sosyal medya hesaplarında duyurdu.

Feryat; her yaşadığı aşka inanarak başlayıp sonra okyanusa açılmayı hayal edip hayalkırıklığıyla deniz kıyısına vuranların hadisesi… Her aşk bir ölüm, bir kurşunluk ömüre mi sahip? Her aşk bi şekilde bir feryat aslında… Feryat bu duyguları anlatan bir şarkı.

Yeni ekip

Hayranlarının sabırsızlıkla beklediği yeni şarkıda Hadise; söz, müzik, aranje ve tüm prodüksiyonda yepyeni bir ekiple ilk defa çalıştı. Şarkının sözlerini Sheyh Ree, bestesini Tekin Akbal, aranjesini Esad Fidan yaptı.

Şarkının video klibinin ön hazırlık ve prova süreci 1 hafta, çekimleri 1 günde tamamlandı. Feryat’ın yönetmenliğini Utku Kemal Durmaçalış üstlendi.

Klipte; yaşanıp biten aşk sürecinin ardından Hadise’nin bireysel hissiyatından da yola çıkarak bir kadının iç dünyasını anlatıyor. Kadının ilişkinin içine kattığı tutkusu, cazibesi, yalınlığı ve inancıyla ayrılık sonrasında baş başa kalmasını işlendi. Bu duyguyu 6 ayrı setup’a bölündü ve birleştiğinde bir feryadı anlatıyor olması temel amaçtı. Ateş ve su, duygumuzu aktarmaya yardımcı olan temel semboller oldu ve Hadise’nin oyunculuk yeteneği klibin duygusal derinliğine başka bir boyut kattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir