Altuğ Akınsel, Yeni Teklisi ”Durma Göğe Bakalım” ile Karşımızda!

Altuğ Akınsel, Yeni Teklisi ”Durma Göğe Bakalım” ile Karşımızda!
  • 0
  • 143
  • 7 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Türk müziğinin en umut verici ve samimi isimlerinden biri olduğunu kanıtlayan

Altuğ Akınsel, geniş şarkı listesine bir yenisini daha ekliyor. 28 Nisan’da yayınlanacak yeni şarkısı ”Durma Göğe Bakalım”ın sözleri bize hepimizin aynı gökyüzünün altında olduğumuzu ve birbirimize bağlı olduğumuz için mesafelerin anlamsız olduğunu hatırlatıyor.

Mesafeleri reddederek insanları birbirinden ayıran şeyin görme biçimlerimiz olduğunu dile getiren Akınsel, yeni şarkısı hakkındaki düşüncelerini şu sözlerle dile getiriyor:

”Bazı insanlar uzakta doğar, bazıları evden uzakta… Hepimizin ortak noktası üstümüzde aynı gökyüzünün olmasıdır, aynı gökyüzü hepimizi kaplar. Hayatlar bazen renksiz olsa da gökyüzü hepimiz için aynı renktedir. Bu şarkının sözleri bize hepimizin aynı gökyüzünün altında olduğumuzu ve hepimiz birbirimize bağlı olduğumuz için mesafelerin anlamsız olduğunu hatırlatıyor.

Şarkılarım da gün be gün hepimizin bağlı olduğu yeri bulmaya çalışıyor. Kendinizi, evinizde hissettiğiniz yeri, değerlerinizi, hayallerinizi ve sizin için gerçekten önemli olan şeyleri… Bu şarkı yeryüzü ile gökyüzü arasında bir köprü kursun sizin için ve gökyüzünden bir bağ kuralım. Yeni şarkım, birbirimizden ne kadar uzakta olursak olalım, bizi birbirimize bağlayacak. Gökyüzünden bir bağ kuralım.

Konserlerimde bir arada olup hep birlikte haykırmaya hazırlanalım: DURMA GÖĞE BAKALIM!”

► PRE-SAVE
Şarkıcı, besteci ve söz yazarı Altuğ Akınsel piyanist kimliğiyle de bugüne kadar birçok projeye imza attı. Tiyatro ve film müziği gibi birçok farklı projede de yer alan ve dünyanın en önemli sahnelerinin de içinde bulunduğu 30’dan fazla salonda konser veren Akınsel, tüm Türkiye’yi kapsayacak bir performansla müziğini her kitleyle paylaşmayı hedefliyor. Akınsel’e albüm ve konserlerinde; davulda Erdem Şenol, bas gitarda Ertunç Şenel ve gitarda Alper Düzgün eşlik ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir