KİRLİ’den yepyeni bir tekli daha: ‘NAFİLE’

KİRLİ’den yepyeni bir tekli daha: ‘NAFİLE’
  • 0
  • 76
  • 2 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Müzik hayatına 2018 Senesinde Çanakkale’de başlayan Kirli grubu Garaj Müzik etiketiyle yeni teklisi ‘Nafile’ dijital platformlarda yerini aldı.

‘Nafile’ 2022 senesinin son aylarına doğru İstanbul Brossover Records’da kayıt edildi. Söz ve müziği Baran Temel’e ait olan şarkının düzenlemesi Dilşad Peker tarafından yapıldı. Şarkıda depresif – agresif elektrik gitar yürüyüşleri, bas ile komplike olup davul için de tuşesi yüksek, hissiyatı ön planda tutuldu.

‘Bir Yol Yok Önümde’ ile başlayan nakarat dizesiyle yarım kalan hayalleri rock melodisiyle anlatmaya çalışan, giriş-sonuç anlam bütünlüğü yerine gelişme-sonuç yazım düşüncesiyle hayatın beklenenden çok yaşamayı an olarak anlamayı kabullenmekte gören bir bütünlüğe sahip.

Yarım kalan ve akla takıldıkça acıtan anıların ortak melodisi mottosu ile ortaya çıkan ‘Nafile’ ses mühendisliği Güngör Uçak, kayıt süreci ve Mix-Mastering Önder Ayan ile grubun aranan soundunu bozmadan sürdürdü.

Kirli, ‘Yanımda’, ‘Ben Hep Sendeyim’ ve ‘Uyan’ ile devam eden konserleriyle yakaladığı rüzgarla yoluna devam etmektedir.

‘Ah Aman Aman’ şarkısı ile 5 hafta Spotify Türkiye Viral ilk 50 listesinde 1 numarada kalarak güçlü bir başlangıç yapan grup yeni teklileri ile de anı başarıyı tekrar etmeyi hedefliyor.

Grup kısa süren sessizliğini hazırladıkları 5 şarkının ilki olan ‘Yoksun Diye’den sonra Nafile şarkısıyla peş peşe üretimlerini sergilemeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir