YENİ ŞARKI: Taha Gürbüz’ün yeni şarkısı “Balkon” 31 Mart Cuma günü müzikseverlerle buluştu

YENİ ŞARKI: Taha Gürbüz’ün yeni şarkısı “Balkon” 31 Mart Cuma günü müzikseverlerle buluştu
  • 0
  • 40
  • 21 Nisan 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz’ün, önümüzdeki aylarda tamamlanacak olan “Zamandan Muaf” isimli albümünden “Balkon” adını verdiği altıncı teklisi 31 Mart Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini aldı. Şarkının klibi ise aynı gün saat 12:30’da Taha Gürbüz’ün YouTube kanalında müzikseverlerle buluştu.

Bağımsız müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Taha Gürbüz, “Zamandan Muaf” adını verdiği ve önümüzdeki aylarda tamamlanacak olan albümünün altıncı teklisi “Balkon”u 31 Mart Cuma günü tüm dijital platformlarda dinleyicilerinin beğenisine sunuyor. Şarkının klibi ise aynı gün saat 12:30’da sanatçının YouTube kanalında izleyici ile buluştu.

Taha Gürbüz, bolca metafora yer verdiği ve yoklukla konuştuğu “Balkon” isimli şarkısında karşısındakinin kendisini gerçekten görüp göremeyeceğini sorguluyor. Alternatif pop türündeki şarkıda bu kez albümün diğer şarkılarında duyduğumuz bakır nefesliler yerine sözlere yaylı quartet eşlik ediyor.

Sözü, müziği Taha Gürbüz’e düzenlemesi ise Taha Gürbüz ve Alpay Vural’a ait olan, tüm kayıtları müzisyenin home stüdyosu ve Müzikal İşler Stüdyosu’nda tamamlanan “Balkon”un mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat üstlendi. Albümün altıncı teklisi “Balkon”un fotoğraf çekimlerini ise fotoğraf sanatçısı Ali Kaleli gerçekleştirdi. Şarkının Umut Can Sevindik yönetmenliğinde İstanbul Kilyos’ta çekilen klibi de sanatçının YouTube kanalında müzikseverlerle buluşuyor.

Balkon, 31 Mart Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini adı.

Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ın ardından, 2018 yılından beri yayınladığı EP ve teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir