KİRLİ’den beklenen şarkı ‘YOKSUN DİYE’

KİRLİ’den beklenen şarkı ‘YOKSUN DİYE’
  • 0
  • 94
  • 24 Ocak 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Müzik hayatına 2018 Senesinde Çanakkale’de başlayan Kirli grubu Garaj Müzik etiketiyle yayımladığı ‘Ah aman aman’ şarkısı sonrasında yeni teklisi ‘Yoksun Diye’ dijital dünyada yerini aldı.

‘Ah Aman Aman’ şarkısı ile 5 hafta Spotify Türkiye Viral ilk 50 listesinde 1 numarada kalarak güçlü bir başlangıç yapan grup yeni teklileri ile de anı başarıyı tekrar etmeyi hedefliyor.

Grup kısa süren sessizliğini hazırladıkları 5 şarkının ilki olan ‘Yoksun Diye’ ile bozuyor.

Baran Temel ve Dilşad Peker’in ortak yazımlarıyla ve grubun düzenlemesiyle başlayan kayıt süreci diğer kayıtlardan daha farklı bir sound olarak ortaya çıkarttı. Kayıt süreci ve mix Brossover stüdyolarında ‘Önder Ayan-Güngör Uçak’ tarafından yapıldı.

Çok duyumlu, ritmik başlayan ‘Yoksun Diye’; lirikalite olarak İstanbul şehir müziğini devam ettirme niteliği kullandı. Hem arayışı hem de hüznü davul bass arkasında gitar yürüyüşleriyle devam eden şarkı, sorgulayan ama sorunu geride başlatan bir temayı taşıyor. İlk şarkının anlatım tarzı ve sound bütünlüğü 2023 yılında yayınlanacak ‘Yanımda’ ve ‘Ben Hep Seninim’de de devam edecek.

Davulda Toygar Ariz, Bas Gitarda Cenk Oğulcan Koç, elektrik gitarda Mehmet Dilşad Peker, Klavyede Oğul Can ve Vokal olarak Baran Temel ile devam eden Kirli grubu Çanakkale’den İstanbul’a taşınan bir hikayeye sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir