BİLDİĞİN GİBİ DEĞİL’İN İLK ALBÜMÜ “GELGİT” YAYINDA

BİLDİĞİN GİBİ DEĞİL’İN İLK ALBÜMÜ “GELGİT” YAYINDA
  • 0
  • 77
  • 16 Kasım 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Bildiğin Gibi Değil, farklı müzik türlerini barındıran albümleri “GELGİT” ile karşımızda.

Garaj Müzik etiketli “GELGİT” tüm dijital müzik platformlarındaki yerini aldı.

Ankara’lı modern rock grubu Bildiğin Gibi Değil’in çıkış albümü “GELGİT” mevsim geçiş kokularını tattığımız, bireysel ve toplumsal eleştirileriyle sorgulamalaya sürüklerken aynı zamanda içine çeken bir albüm. Adından da hissedileceği üzere çelişkiler, bir ileri bir geri hisler kendini gösteriyor. Sound olarak eskiden duyduğumuz BGD’ye nazaran daha sert ve modern tınılar açığa çıkıyor. “Geri Döndüm” ile girizgahı yapıp “Çıkış” şarkısıyla sonlanan “GELGİT”, melodi ve sözleriyle de kompozisyonuna sadık kalıyor.

Kendilerini tanımladıkları üzere “tür kaygısı gütmeden gün kaygısı güden” bir ekip olan BGD, ilk abümleri ile farklı müzik türlerinden beslendiğini gösteriyor. “Anadolu Rüzgarı”nda etnik esintiler hissederken, “Ağrı”da rock temellerin üzerine uygulanmış efektlerin kendi tarzlarınca yorumlandığını görüyoruz.

Albüm, şarkıların yanı sıra bir yandan görsel içerikler ve ekip çalışmaları açısından da dönüşümün habercisi. “Böylesi Kel” klibiyle bizi başka bir evrene taşıyıp, şarkıyı başka bir hikayeyle birleştiren BGD, “Bitmez”de ise zıtlığı, öfkeyi ve huzuru anlatıyor.

Bildiğin Gibi Değil için “bir geçiş veya dönüşüm” albümü diyebileceğimiz “GELGİT”in albüm kapağı Ömer Faruk Alagöz imzalı.

Arayı çok açmadan yolculuklarına devam edeceğinin sinyallerini veren BGD, yeni albüm heyecanını dinleyicisiyle paylaşıyor ve lansman konserlerine hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir