BATURALP’ten 14 şarkılık albüm ‘ROMANTİK MANİFESTO’

BATURALP’ten 14 şarkılık albüm ‘ROMANTİK MANİFESTO’
  • 0
  • 97
  • 16 Kasım 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

BATURALP’İN MERAKLA BEKLENEN YENİ SOLO ALBÜMÜ ‘ROMANTİK MANİFESTO’ İKİ YIL SÜREN BİR ÇALIŞAMIN ÜRÜNÜ

Alternatif sahnenin en dikkat çekici genç isimlerinden Baturalp, diskografisine 14 şarkıdan oluşan Garaj Müzik etiketli yepyeni albümü ‘Romantik Manifesto’yu ekledi. Albüm yayınına kadar şarkıları teker teker her ay dileyicisi ile buluşturan Baturalp, bu yolculuğa 14 Ocak 2022 yılında yayımladığı ‘Bi Önemi Yok’ ile başladı.

‘Romantik Manifesto’ adını taşıyan yeni Baturalp albümünde, düzenlemeler ve sound bütünlüğünün mimarı Onur Gülanber’e ait. Albümün genel atmosferinde; biraz dans parçaları, yüksek tonda gitarlar, hafif depresif bir atmosfer, nitelikli şarkı sözleri, yoğun synth sesleri, çarpıcı beatler ve 90’ların ruhu.

Yeni şarkılarının vokallerini evdeki elbise dolabında yaptı

Albümle aynı adı taşıyan son tekli ‘Romantik Manifesto’ video klibiyle birlikte tüm dijital dükkanlarda yayınlanmaya başladı. Yeni albümün çekirdeğini oluşturanda Baturalp’in son yıllarda şarkı yazma ve üretme konusundaki büyük başarısı.

Biri versiyon olmak üzere 14 yeni şarkıdan şarkıdan oluşan albüm 2 yıl yoğun süren bir çalışmanın ürünü. Pandemi süresince kayıtlarını evde yapan Baturalp, şarkıların vokal kaydını elbise dolabında yaptı.

Sözleri Baturalp’e müziği ve düzenlemesi Baturalp ve Onur Gülanber’e ait albüm yayınıyla birlikte yayınlanan ‘Romantik Manifesto’nın video klibi Selim Vardım yönetmenliğinde çekildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir