YENİ! Asrın Tuncer – Sabahçı Kahvesi

YENİ! Asrın Tuncer – Sabahçı Kahvesi
  • 0
  • 86
  • 1 Kasım 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Türk Rock Müziğinin sevilen sanatçılarından ASRIN, Ferdi Tayfur’un unutulmaz eseri “Sabahçı Kahvesi” yorumunu dinleyenlerin beğenisine sunuyor. Seyhan Müzik etiketindeki “A.S.R” albümünün müzik direktörlüğünde Emrah Demiralp ve Ferdi Tayfur’un ölümsüz eseri “Sabahçı Kahvesi”nin klip yönetmenlinde de Türker Otcu imzası var.

Baştan sona rock tınısının hakim olduğu “Sabahçı Kahvesi”, özlediğiniz “ASRIN” yorumu ve yönetmen Türker Otcu’nun tabiriyle “yılların izlerini yadsınamayacak” klip çalışması ile NetD YouTube ve tüm dijital platformlarda sevenleri ile buluşacak.

Asrın Tüncer Kimdir?

Doğma büyüme İstanbullu olan Asrın Tuncer, İlk orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayıp, İstanbul Üniversitesi Radyo-TV bölümünü bitirdi. Okul yıllarında amatör müzik gruplarında bas gitar çalarak ve vokal yaparak isminden bahsettirmeye başlayan Asrın, müzik kariyerinin ilk durağı olan ‘Athena’ grubunda da 6 yıl boyunca bas gitar çaldı. 1995 yılında AF grubunu kurdu, 1996 yılında ‘Kızancıklar’ ile büyük bir çıkış yakaladı, hemen ardından Barış Manço’dan aldıkları “Evelallah” (Nick the Chopper) ile sayısız ödül ve konserin ardından, Barış Manço’nun vefatından sonra da Kurtalan Ekspres solistliğini üstlendi. 4 yıl boyunca yüzlerce konserde beraber olan Asrın ve Kurtalan Express, final konserini 600 bin kişi önünde Ankara da yaptı.

2003 yılında solo kariyerine ağırlık veren sanatçı, pek çok albüme imza attı. Müslüm Gürses anısına yapılan Veda albümünde de ‘Sabah İle’ yorumu ile dinleyicilerinden tam not aldı. Halen yoğun tempolu konser ve albüm çalışmalarına devam eden ASRIN, İzmir de yaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir