Oyuncu, müzisyen ALİCAN DEKA’nın en yeni teklisi ‘Yalan Söyle’

Oyuncu, müzisyen ALİCAN DEKA’nın en yeni teklisi ‘Yalan Söyle’
  • 0
  • 73
  • 1 Kasım 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

‘Her aşk hikayesinin mükemmel bir sonu yoktur. Benimki de onlardan biriydi. Suçluluk, pişmanlık ve özlem. Yalan olsa bile, “Seni Seviyorum” kelimesini tek kelimesinden duymayı kabul eden bir adamı düşün. Çaresizlik işe yaradı ve bunu bu şarkıda duyabilirsiniz’

İstanbul’un farklı sahnelerinde tiyatro oyunlarında oynayarak bu alanda ki başarısını tescilleyen Alican Deka, yeni teklisi ‘Yalan Söyle’yi Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlar aracılığıyla yayımladı.

‘Bazen öyle ağır hissederiz ki, gerçeklerden çok yalanların peşinden koşarız. Çünkü onlar daha iyi gelir bize. 2020 yılında yazdığım bu parça bana hala aynı duyguları hatırlatıyor. Umudunu yitirmiş bir adamın, yüreğinin kurumuş toprakaları için dilediği birkaç yağmur damlasının hikayesi… Bu parça ile tüm gönül kırıklıkları ve umutsuzluklara tercüman olmayı hedefliyorum’ diyen Alican Deka; yumuşak altyapısıyla şarkının bir gece ninnisi olduğunu söyledi.

Biyografi:
Alican Deka 1998 yılında İzmir’de doğdu. Küçük yaşta kendi kendine piyano, gitar, davul çalmayı öğrenen Alican bunların üstüne sözler ekleyerek hiç farkında olmadan şarkı üretmeye başlamıştı bile. Lise ve üniversite döneminde okul grubuyla beraber çeşitli etkinliklerde ve mekanlarda çalmaya başladı. Cover şarkıları seslendirerek başladığı müzik hayatı İstanbul’a, tamamen alakasız bir şekilde, Endüstri Mühendisliği kazanıp gelmesiyle değişti. Üniversite boyunca mühendisliğin yanı sıra Tiyatro ile de ilgilendi. Bünyesinde bulunduğu Oda Tiyatrosu topluluğunda 3 farklı oyunda başrol oynadı. İstanbul’un önemli sahnelerinde doğaçlama tiyatro performansı sergiledi. Fakat müziğe olan tutkusunun yerini hiçbir şey dolduramıyordu. Kendini daha iyi hissetmek için karaladığı cümleleri birleştirerek yazdığı ilk şarkısı Döndüm Küllerimden ile çıkış yapan Alican Deka, 2. teklisi olan Söz Verdin Bana ile eğlendirip Üfle Ruhuma ile en derin duygulara dokunmayı hedefliyor. “Söz gümüşse, müzik altındır.” mottosuyla yola çıkan Alican Deka, yıllar sonra bile ruhunu yitirmeyeceğine inandığı şarkılarıyla, adını müzik dünyasına yazdırmak için durmaksızın çalışmaya ve üretmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir