EFRUZE “ASSOLİST II MEŞK-İ MÜREN” ALBÜMÜYLE TÜM DİJİTAL PLATFORMLARDA

EFRUZE “ASSOLİST II MEŞK-İ MÜREN” ALBÜMÜYLE TÜM DİJİTAL PLATFORMLARDA
  • 0
  • 148
  • 7 Temmuz 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Efruze, Sanat Güneşi Zeki Müren’in yazdığı ve onun sesinden sevdiğimiz şarkıları ikinci albümü “Assolist II Meşk-i Müren” albümü ile dinleyicisiyle buluşturuyor.

“Sanat Güneşimiz Zeki Müren’in yazdığı ve söylediği şarkıları, kendi sesim ile bir kez daha yad etmek ve genç kuşaklarla paylaşmak için hazırladım” dediği “Assolist II Meşk-i Müren” albümü, Zeki Müren’e ait ya da onun sesinden dinlediğimiz Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun, Bir Demet Yasemen, Manolyam, Şimdi Uzaklardasın, Bahçevan, Berduş, Ömrüm Senin Olsun, Ey Büt-i Nev Eda, Yıldızların Altında’nın yer aldığı 9 eserden oluşuyor.

İlk albümü “Assolist” ile merkezi Avrupa’da bulunan ve tüm dünyadan gelen albümlerin jüri oylaması ile değerlendirildiği “World Music Chart Europe (WMCE)” Top 40 listesinde 15. sıraya yükselen Efruze, “Assolist II Meşk-i Müren” ile de Zeki Müren şarkılarını dünyaya sunmayı hedefliyor.

Albümün ilk teklisi, Zeki Müren’in en sevilen şarkılarından biri olan “Manolyam” olarak belirlendi. Şarkının klibi Gökhan Özdemir’in imzasını taşıyor. Efruze kliple ilgili “Sevgilisiyle buluştuğu ormanda aşk mektuplarını okurken hayallere dalan ve aşkını bekleyen bir kadını canlandırıyorum” diyor.

Konservatuvardan Devlet Operası’na, oynadığı tüm müzikal ve operaların renk, ses ve teknik zenginliklerini, Türk Sanat Müziği alanındaki en iyi üstatlarla çalışarak bir araya getirdiği Efruze’nin “Assolist II Meşk-i Müren” albümü 1 Temmuz’da DMC etiketiyle tüm dijital platformlarda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir