BİLDİĞİN GİBİ DEĞİL ALBÜM MÜJDESİ İLE DÖNDÜ

BİLDİĞİN GİBİ DEĞİL ALBÜM MÜJDESİ İLE DÖNDÜ
  • 0
  • 110
  • 22 Haziran 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Alternatif sahnenin öne çıkan gruplarından “Bildiğin Gibi Değil”, albüm müjdesini yeni teklileriyle veriyor.

“Bitmez” Garaj Müzik etiketiyle ve klibiyle birlikte 10 Haziran Cuma günü yayında!

“Bitmez”, Ankara’lı alternatif rock grubu “Bildiğin Gibi Değil”in “Gelgit” adlı albümünün çıkış şarkısı. Bildiğin Gibi Değil, “Mesafeler” EP’siyle albüme hazırladığı dinleyicisine kendilerinden bir parça bulabilecekleri bir albüm sunmayı hedefliyor. Albümün çıkış parçası olan “Bitmez”, kullanılan enstrümanlar açısından bir rock parçası hissiyatı uyandırsa da tatlı sert havası ve farklı aranjesi ile dinleyicisini kendi düşünceleriyle baş başa bırakıyor. Şarkının kayıt süreci Ankara Retro Stüdyolarında tamamlandı, mix ve mastering ise Barış Yetkin tarafından yapıldı.

“Bitmez” geçirdiğimiz pandemi sürecinde yaşadığımız dar alanlardaki sosyolojik çatışmayı ele alıyor. Sürekli tekrar eden ve aynı çizgiyi izleyen ilişki problemlerine sitemkar bir çıkış olarak karşımıza çıkıyor

“Bitmez” için grubun yorumu ise şöyle oldu; “malum hepimizin iyi ve kötü günleri var; bu gayet normal. Fakat bizim canımızı sıkan farklı sıkıntılara aynı cevapların verilmesi. Şarkının müziksel içeriğinde de hayatın kendisini yakalamaya çalıştık. Bir yandan telaşlı ve agresif bir yandan da umutlu tınılar dinleyeceksiniz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir