“ARDINDAN” NURİ HARUN ATEŞ’İN EN YENİ TEKLİSİ

“ARDINDAN” NURİ HARUN ATEŞ’İN EN YENİ TEKLİSİ
  • 0
  • 295
  • 18 Şubat 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Alternatif sahnenin en dikkat çeken isimlerinden Nuri Harun Ateş, 2022 yılında üretmeye devam ediyor. 20 yıl önce Erhan Güleryüz’ün bestelediği şarkının üzerine 20 yıl sonra yeniden söz yazan Nuri Harun Ateş”n, düzenlemesi Ogün Dalka’ya ait “Ardından”ı Pasaj & Garaj Müzik etiketiyle 18 Şubat Cuma günü tüm dijital platformlarda yayımlandı.

Nuri Harun Ateş şarkı ile ilgili olarak;

“Ardından” 20 yıl öncesinde sevgili Erhan Güleryüz tarafından bestelenmiş, sözleri yazılmamış bir melodi olarak çıktı karşıma. Sonra canım Erhan Abi’ye dedim ki; “izin verirsen söz yazacağım bu besteye” ve o da sağ olsun emanet etti müziğini bana.

Kalbimin yerini unutmuşken bu şarkıyı nasıl yazabildiğime gelirsek, şöyle; kırgın hissetmek, en çok da kendine. Keşke akıl fazlasına erseydi, keşke böyle olmasaydı diye diye geçen yıllar. Sonra onca savaş arasında birini kendinden çok sevmeyi başarmak. Ne kin, ne öfke, ne suçlama barındırmadan sevebilmek. Gerçekten sevmek, akılsızca, mantıksızca… Ve ölene dek bunun hatırasıyla hissedebileceğini bilmek. Ancak hatırladığı kadar şarkı söyleyebileceğini bilmek. Bu şarkıyı da onun için yazdım yani, onun için de söyledim, ona minnetle teşekkür ederim, eğer hala şarkılar çıkabiliyorsa ağzımdan, onu sevebildim diye.

Başta bestesini bana emanet eden harika müzisyen Erhan Güleryüz’e, bu müzik yolculuğunda hep yanımda olan, şarkımızın aranjörü Ogün Dalka’ya, her şarkının ruhuna uygun tasarımlarıyla hep elimden tutan Neslihan Bilge’ye ve tüm şahane müzisyen arkadaşlarıma, Pasaj & Garaj Müzik ekibine teşekkürlerimle “Ardından”‘ı ellerinize bırakıyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir