Avaz’ın son teklisi “Enkaz” yayında

Avaz’ın son teklisi “Enkaz” yayında
  • 0
  • 199
  • 17 Ocak 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Belki kalbinde izler bırakmış bir aşk, belki de yaşananlardan sonra tanrıya edilen bir yakarış. “Enkaz” nasıl dinlemek isterseniz aynen o şekilde yapılmış bir şarkı.

Söz ve müzik Ege Özdengiz (Avaz)’e, aranjesi Alper Berkin Yazıcı (KOD)’ya ait olan şarkının mix ve mastering’i Mert Çamur (Chamur)’a ait.

Biyografi:
Ege Özdengiz (Avaz), 14 Ekim 1998 yılında İzmir’de doğdu. Doğumundan itibaren aile üyeleri sayesinde Türkçe sözlü rap müzik, sanat müziği, pop müzik, rock, klasik müzik, flamenco ve birbirinden farklı birçok türde müzik tarzına aşina olarak büyüdü. Bu tutkusu ilkokul yıllarında da peşini bırakmadı ve ilk sözlerini çok küçük yaşta ilkokul sıralarında yazmaya başladı.

Ailesinin yaşadığı maddi problemler nedeni ile ortaokulu sıkıntılar ile atlatan Avaz, çareyi yaşadıklarını kağıda aktarmakta buldu. 2011 yılında ilk yarı profesyonel kaydını alan Avaz, 2012 yılına geldiğinde arkadaşları ile birlikte ilk yarı profesyonel ev tipi stüdyosunu kurdu. Yıllarca kendini bu yolda geliştirmek için temkinli adımlarla ilerledi ve birçok müzik video, featuring ve single projede yer aldı.

Dinlediği farklı sound’lardaki müzikleri kendi müziğine entegre etmeye çalışan Avaz , müziğin yenilikçi ve modern tavrını savunan projeler ile karşımıza çıkıyor. Şu an çalışmalarını kurucusu ve sahiplerinden biri olduğu NP Side stüdyosunda devam ettiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir