Ersoy Kalkan Yılın Etnık Medya Ödülünü Aldı

Ersoy Kalkan Yılın Etnık Medya Ödülünü Aldı
  • 0
  • 359
  • 9 Kasım 2018
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Radio Perfect ve Perfect Gazete’nin kurucusu ve yayıncılarından Ersoy Kalkan yılın yayıncısı seçildi.

The National Ethnic Press and Media Council of Canada tarafından hazırlanan organizasyon 9 Kasım 2018 Cuma akşamı, City Hall binası, Rotunda salonunda gerçekleşti.

Toronto Belediye Başkanı John Tory’nin onur konuğu olarak katıldığı ve federal ve eyalet düzeyinde birçok milletvekili ve çeşitli ülke temsilcilerinin hazır bulunduğu törende yılın yayıncısı seçilen Ersoy Kalkan, hem şahsı hem ülkesi adına gurur duyduğunu söyledi.
Ödül töreninde konuşan Toronto Belediye Başkanı John Tory, önemli bir bölümü göçmenlerden oluşan Kanada toplumunun haberlere erişiminde etnik medyanın ana haber kaynağı olduğunu ve özellikle medyada çok kültürlülüğün desteklenmesi gerektiğini söyledi. Tory, etnik medyanın aynı zamanda farklı kültürleri birleştiren bir unsur olduğunu da sözlerine ekledi.

Tory’nin ardından söz alan Senatör Denise Batters, Ukrayna kökenli bir aileden gelip Kanada’da senatör olabilmesinin çok kültürlülüğe verilen değerden kaynaklandığını söylerken, Vali Doug Ford’u temsilen törene katılan Ontario Milletvekili Aris Babikian ise Ford’un etnik medyanın Kanada’da çok kültülülüğün oluşturulması ve korunmasının temel unsurlarından olduğunu belirten mesajını seslendirdi.
Ontario Meclisi’nde görev alan en genç milletvekillerinden biri olan NDP temsilcisi Sara Singh ise annesinin Guyana’dan, babasının Hindistan’dan gelmesi sebebiyle Ontario Meclisi’ne seçilen ilk İndo- Caribbean olduğunu ve tüm Kanada’yı birarada tutan çok kültürlülük anlayışından gurur duyduğunu söyledi.
Ödül töreninde söz alan Federal Meclis muhalefet milletvekillerinden Andrew Scheer Kanada’nın demokrasisinin garantisinin etnik medya olduğunu belirtti.
Program ödül töreni sonrasında çeşitli halk dansları ve müziklerinin sergilenmesiyle devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir